Wynajem pracowników to najszybszy sposób na uzupełnienie braków kadrowych. Coraz częściej znalezienie solidnych osób do pracy jest dużym wyzywaniem. Dlatego w takiej sytuacji można skorzystać z oferty firm zewnętrznych, polegającej na wynajmowaniu pracowników.

Dlaczego wynajem pracowników się opłaca?

Outsourcing pracowniczy to możliwość znalezienia wykwalifikowanego pracownika w bardzo krótkim czasie. Samodzielne poszukiwanie kandydatów sprawia, że traci się bardzo dużo czasu. Trzeba wstawiać ogłoszenia, prowadzić rozmowy kwalifikacyjne, umawiać się na spotkania, co nie zawsze przynosi pożądane efekty. Natomiast agencja pracy gwarantuje możliwość skierowania odpowiedniej osoby, która posiada właściwe kwalifikacje do wykonania danej pracy. Ponadto jest to rozwiązanie, kiedy pracodawca nie musi rozliczać czasu pracy, naliczać mu wynagrodzenia, ale także zajmować się kwestiami formalnymi, na przykład dotyczącymi umowy. Wszelkie te kwestie biurowe oraz kadrowe są realizowane przez firmę outsourcingową.

Do jakich zadań można wynająć pracowników?

Bardzo często pracownicy niewykwalifikowani poszukiwani są zwłaszcza do prostych prac, na przykład porządków lub przeprowadzek. Jednak w zależności od profilu danej firmy, obowiązki danego pracownika mogą się znacznie różnić. Najczęściej pracownicy budowlani z Ukrainy wynajmowani są w pakiecie na 8 godzin. Jednak istnieje możliwość podjęcia współpracy długofalowej, na pewien okres. Często wybierane są także zlecenia jednorazowe. Bardzo często pracownicy poszukiwani są do realizacji przeprowadzek. Wówczas pracownicy wykonują takie prace jak przenoszenie mebli, pakowanie, noszenie kartonów, skręcanie mebli biurowych. Równie popularne są usługi wynajmu pracowników dla biur. Pracownicy wówczas utrzymują dobry stan techniczny biura, dbając o zachowanie należytego w porządku. Pracownik może usunąć również drobne awarie oraz usterki. W ramach wynajmu pracowników można liczyć także na pomoc hydraulika, elektryka, murarza, stolarza. Oferta jest zatem bardzo rozszerzona, gdyż obejmuje osoby o najróżniejszych kwalifikacjach, w różnych zawodach. Tym samym oferta wynajmu pracowników jest indywidualnie dostosowywana do potrzeb danej firmy. Istnieje także możliwość regularnego wynajmu pracowników, zwłaszcza w przypadku branż sezonowych. To właśnie te branże spotykają się z Największym problemem podczas zatrudniania nowych osób do wykonywania obowiązków sezonowych. Wynika to między innymi z aktualnych zmian na rynku pracy i rynku pracowników.

Sprawdź także: https://work-in.com.pl/pracownicy-z-ukrainy/budowlani/

30 grudnia 2022


Polecamy także: Adwokat Kaliszewski