Wynajem pracowników do sposób na efektywną realizację przedsięwzięć oraz szybkie zakończenie prac sezonowych. Wielu przedsiębiorców poszukuje nowych pracowników nie tylko w okresie pracy przedsezonowych, lecz także w sytuacji rozwoju firmy, a także zwiększonego zainteresowania ofertą ze strony klientów. W takiej sytuacji warto polegać na sprawdzonych osobach, posiadających doświadczenie i kwalifikacje zawodowe.

Agencja pracy a wynajem pracowników

Korzystając z agencji pracy można odzyskać wysoko wykwalifikowane osoby do wykonywania najróżniejszych prac. bardzo często dotyczy to branży rolniczej, warzywniczej czy też sadowniczej. Jednakże także przedsiębiorstwa produkcyjne często realizują wynajem pracowników, aby dzięki temu sprostać licznym zadaniom koniecznym do wykonania na produkcji. Agencja pracy umożliwia wynajem pracowników nie tylko z kraju, lecz również obcokrajowców do wykonywania najróżniejszych prac. Są to osoby, które dzięki odpowiedniemu doświadczeń oraz kwalifikacją są w stanie realizować w pracy w różnych branżach. Dlatego też z usług agencji pracy korzystają przedsiębiorstwa produkcyjne, ale również ogrodnicy i sadownicy, którzy działają w bardzo zróżnicowanych w sektorach gospodarki. Pracownicy z Ukrainy mogą zatem zostać skierowanie do pracy przez Agencje pośrednictwa pracy. Rozwiązanie to jest bardziej korzystne zwłaszcza dla pracodawców, którzy nie muszą martwić się o szereg formalności.

Efektywna praca i dobre wynagrodzenie

Agencja pośrednictwa pracy dba o to, aby osoby kierowane do pracy w poszczególnych przedsiębiorstwach wyróżniały się odpowiednim zaangażowaniem, kwalifikacjami, a także badaniami lekarskimi. Dlatego pracownik, który kierowany jest to przedsiębiorstwa, jest w pełni przygotowany do wykonywania pracy zawodowych. Pracownicy podpisując stosowne umowy oraz formalności z agencją pośrednictwa pracy. Natomiast drugą stroną, która musi zawrzeć umowę z agencją pracy jest przedsiębiorstwo, czyli pracodawca. Umowy mogą podlegać negocjacji, podobnie jak poszczególne ich punkty i wartość wynagrodzenia. Wszystkie te elementy utworzone są w taki sposób, aby spełniały wymagania każdej ze stron. W ten sposób zarówno pracownik jak i pracodawca mogą być usatysfakcjonowani z zawartej umowy. W jej ramach określany jest także ścisły czas pracy zatrudnionej osoby. Bardzo często jest to okres od jednego do trzech miesięcy, jednak nierzadko okres zatrudnienia wynajmowanych pracowników wynosi pół roku lub więcej. Wszystko zależy od predyspozycji pracodawcy.

Więcej na temat wynajmu pracowników przeczytasz na stronie: https://work-in.com.pl/pracownicy-z-ukrainy/

30 maja 2022


Polecamy także: Adwokat Kaliszewski