Wiele finansowych problemów, z którymi dzisiaj borykają się ludzie, wynika z pewnego smutnego faktu. Otóż, nie potrafimy prawidłowo i rozsądnie zarządzać finansami, które mamy w miesiącu do dyspozycji. Bo tutaj chodzi o fakt, by poziom dopasować do finansów, a nie finanse do poziomu, do którego chcemy doskoczyć. A potem się okazuje, że w połowie miesiąca zostajemy bez pieniędzy. Tak jest, naprawdę często się tak zdarza. I potem zaczyna się kombinowanie, pożyczanie, oszukiwanie siebie i po prostu zaklinanie rzeczywistości. Zapewne to jest wygodne, ale nie jest w ogóle zdrowe ani rozsądne. No bo ludzie, nie czarujmy się, chociaż pieniądze nie są może najbardziej istotne w życiu, to są niezbędne do tego, żeby spełnić podstawowe potrzeby. Trzeba gdzieś mieszkać, za coś jeść, a także masa innych rzeczy.

No i właśnie w związku powyższym trzeba sobie odpowiedzieć na parę ważnych. Czy to nie logiczne, że trzeba sobie dzisiaj o wielu tematach pomyśleć z dobrej perspektywy, że byśmy mogli mądrze zarządzać pieniędzmi?

Wiadomo, każdy chce coś oszczędzić czy zainwestować, ale trzeba najpierw mieć z czego to zrobić no i dlatego trzeba sobie dobrze przekalkulować na czym możemy oszczędzić. To logiczne, że lepsze podejście do finansów osobistych będzie pozwalało na mądrzejsze gospodarowanie zasobami. A to z kolei przełoży się na płynność finansową oraz zmianę podejścia. Na takie, które pozwoli z czasem na realizację marzeń, będzie bowiem konkretnym rozwiązaniem, któe będzie się mogło przełożyć na znacznie lepsze i bardziej sprawne oraz komfortowe funkcjonowanie na codziennej płaszczyźnie. Naprawdę jest to zaskakujące jak niektóre osoby potrafią sobie mocno ukuć idylliczną wizę bogactwa, gdy nie mają w ogóle środków, by związać  koniec z końcem. Potem lecą pożyczka za pożyczką, hazard i kombinowanie, żeby tylko wyczarować skądś pieniądze. A to najgłupsze co można tak naprawdę zrobić. Zresztą to jest proste i logiczne, że jeśli wydajesz pieniądze których nie masz to jak to ma wyglądać?

Przecież nie ma tutaj konkretnego rozwiązania, które będzie się mogło odbić w kontekście funkcjonowania finansowego jako coś na kształt społecznego rykoszetu. Normą jest to że ludzie chcą dla siebie finansowego spokoju, więc nie jesteśmy chyba odosobnieni w myśleniu, jeśli naprawdę stawiamy na bardzo dobre podejście, oparte o mądre podejście do pieniędzy.

5 lipca 2018


Polecamy także: Adwokat Kaliszewski