Marzy Ci się kariera finansisty? Stanowisko w finansach to coś, czego obecnie szukasz na stronach internetowych z ofertami pracy? Jeśli tak to koniecznie zapoznaj się z dzisiejszym artykułem, ponieważ prezentujemy w nim 3 ważne fakty, o których powinieneś wiedzieć jeśli chcesz pracować w finansach. Przeczytaj zanim zostaniesz zaproszony na rozmowę! (Kurs złotego w Comparic)

1. W finansach ważna jest dokładność
Jaka powinna być idealna księgowa? Oczywiście – dokładna, skrupulatna, szczegółowa. W gąszczu kont księgowych i przepisów podatkowych łatwo się zagubić. Dokładność to jedna z tych cech, które ważne są w rachunkowości i ogólnie pojętych finansach. Złe podstawienie do wzoru czy pomyłka w obliczeniach może przynieść poważne straty, dlatego troska o szczegóły i precyzja są tu bardzo ważne. Możesz nie wiedzieć, jaki jest aktualny kurs złotego w relacji do rupii indyjskiej, ale czułość na detale i uważność powinieneś posiadać.

Przeczytaj też: Kurs funta – Comparic

2. Musisz być na bieżąco z prawem
Ogólnie rzecz biorąc finanse są dość ściśle związane z prawem, dlatego decydując się na pracę za granicą powinieneś poznać przepisy obowiązujące w danym państwie. W Polsce prawo zmienia się często, a to oznacza, że osoby pracujące w finansach powinny być z nim na bieżąco. W naszym kraju obowiązuje szereg aktów prawnych, które regulują finanse – np. Ustawa Prawo Bankowe, Ustawa o rachunkowości, Ustawa o podatku od towarów i usług i inne ustawy regulujące m.in. przepisy podatkowe, prawo celne czy działalność JST.

3. Finanse to obszar, w którym ważne są języki i komputery
Do pracy w finansach często wymagana jest znajomość języków obcych ze względu na fakt, iż finansiści często pracują w środowisku międzynarodowym. Najważniejszym językiem obcym, który powinien dobrze znać przyszły pracownik działu finansowego to język angielski. Jeśli zamierzasz podjąć pracę w biurze rachunkowym dobrze byłoby gdybyś znał już komputerowe programy księgowe, a w przypadku pracy w analizie danych finansowych przydatna może być znajomość Excela i innych programów biurowych.

Współpraca: Comparic

#

6 lipca 2019


Polecamy także: Adwokat Kaliszewski