Popularność kryptowalut wzrasta z roku na rok nieprzerwanie od blisko dekady. Coraz więcej osób interesuje się ową formą ekonomii wirtualnej, ponieważ może ona przynieść wiele wymiernych korzyści. Niestety temat ten jest dość zaawansowany i skomplikowany, dlatego problem z jego zrozumieniem mogą mieć przede wszystkim osoby początkujące. Właśnie z myślą o nich przygotowaliśmy zestawienie poradników zarówno dla zaawansowanych, jak i początkujących. Zapraszamy do lektury!

Zrozumieć Bitcoina – R.Murphy i S.Barta

Podręcznik powstał z myślą o osobach początkujących, którzy od podstaw chcą zrozumieć funkcjonowanie oraz znaczenie najpopularniejszej kryptowaluty, czyli bitcoina. Za jej stworzenie odpowiedzialni byli R.Murphy – ekonomista, a także S.Barta – informatyk. W książce znajdziemy odpowiedzi na podstawowe pytania takie jak – czym jest bitcoin, dlaczego kryptowaluty są potrzebne, na czym polega bezpieczeństwo transakcji oraz jak działa protokół na którym oparto ów system. Przewodnik jest intuicyjnym objaśnieniem podstawowych kwestii związanych przed wszystkim z gospodarczymi aspektami bitcoina. Cena podręcznika oscyluje w granicach 20zł.

ask

Bitcoin dla zaawansowanych – Andreas M. Antonopoulos

Owa propozycja to idealna alternatywna dla osób zaawansowanych w temacie kryptowalut z uwzględnieniem tej najpopularniejszej, czyli bitcoina. Podręcznik skupia się na kluczowym dla funkcjonowania owej – wirtualnej waluty aspekcie, czyli programowaniu z użyciem otwartego łańcucha bloków. W książce znajdziemy m.in. treści dotyczące zasad funkcjonowania bitcoina oraz wspomnianych łańcuchów bloków, sposobów działania kryptowalut z punktu widzenia architektury systemu, technologii obsługi portfeli i sieci oraz wielu innych. Cena podręcznika oscyluje w granicach 50zł.

czyta

Kryptowaluty jako elektroniczne instrumenty płatnicze bez emitenta – Bala, Kopyściański, Srokosz

W opinii recenzentów owa propozycja książkowa stanowi pierwszą na świecie interdyscyplinarną książkę o kryptowalutach, która wyszła spod wspólnego pióra informatyka, ekonomisty oraz prawnika. Podręcznik łączy w sobie zarówno aspekty stricte praktyczne, jak i zagadnienia teoretyczne. Autorzy skupiają się zarówno na podstawowych wątkach dotyczących kryptowalut, jak również na tematyce nieco bardziej zaawansowanej. Ciekawe podejście jest uwarunkowane trzema – odrębnymi spojrzeniami z różnych punktów widzenia. Cena książki oscyluje w granicach 40zł.

Bitcoin – płatnicze i inwestycyjne zastosowania kryptowaluty A.Piotrowska

W owej publikacji Anna Piotrowska przedstawiła systematyzację wiedzy teoretycznej w obszarze pieniądza cyfrowego oraz szczegółowe definicję pojęć takich jak kryptowaluta oraz bitcoin. W treści możemy znaleźć ponadto uwarunkowania rozwoju płatniczego i inwestycyjnego zastosowania kryptowalut, a także charakterystykę rodzimych użytkowników bitcoina. Cena pozycji wynosi 39zł.

Odsyłamy też do darmowego poradnika na https://comparic.pl/czym-tak-naprawde-jest-bitcoin-podstawowa-wiedza-w-pigulce/

# # #

13 września 2018


Polecamy także: Adwokat Kaliszewski