Ktoś kiedyś odpowiedział na pytanie – to, że ci pierwsi mają pieniądze, a ci drudzy szybko je trwonią. Trochę w tym może i racji, jednak jest trochę inny aspekt, który wydaje się być kluczowym w tym przypadku. Chodzi o różnicę, która tkwi na poziomie różnicy w postrzeganiu oraz rozumieniu wartości pieniądza. Osoby, które będą się konkretnie mogły tym wszystkim zająć, wiedzą doskonale, że to właśnie wówczas gdy jesteśmy oszczędni, mamy lepszy i sprawniejszy przepływ pieniędzy. To jest tak, że będziemy mogli sobie konkretnie wszystko zorganizować, ale pod warunkiem że nie będziemy na przykład dopuszczać do siebie kompulsywnych zakupów, nie będziemy tez mogli konkretnie sobie nic zaplanować jakoś bez większego szczegółowego planu, to jest oczywiste, że mamy tutaj do czynienia z baszo dobrze zaplanowanym i konkretnym elementem zaskoczenia, będącym czymś na kształt bardzo dobrze prosperującego i konkretnego aspektu, który dotyczy pieniędzy.

Bo przecież logicznym jest, że tak zwana zdolność do zarządzania finansami, nie jest dana tylko i wyłącznie wybrańcom. Jedni to mają, inni nie. Jedni mogą się tego nauczyć, inni też, ale będą przekonani że nie. I dopóki będą mieć takie przekonanie, cóż – problem się sam nie rozwiąże. To jest oczywiście konkretna i sensowna rzecz, żeby podejść do tematu w dobry sposób, ale nie ma się co oszukiwać, najlepsze rezultaty będą tam gdzie mamy do czynienia z bardzo konkretnymi rozwiązaniami dla naszych potrzeb. A te potrzeby muszą być konkretnie zestawione, co też będzie się mogło konkretnie przekładać na strategie oraz podejście do pieniędzy. To nie jest jakieś szczególnie odkrywcze, że to w  jaki sposób gospodarujemy naszymi finansami będzie się przekładało potem na to jakie będziemy mieli strategie oraz podejście do nich.

Nie ma co do tego żadnych wątpliwości, że będziemy mogli konkretnie przekładać to wszystko na bardzo dobre efekty dla siebie. Tym samym, trzeba będzie się konkretnie zastanowić nad tym, czy lepiej lekkomyślnie i lekką ręką wydawać, czy też może jednak konkretnie przełożyć to na dobre rezultaty, gwarantujące poprawę finansowego funkcjonowania.

10 lipca 2018


Polecamy także: Adwokat Kaliszewski